Jest taka jedna linia autobusowa w Bangkoku, która jest szczególna. Jest to linia numer 8. Znana głównie jako jedna z najgoszych linii autobusowych, która notuje najwięcej skarg. Również znana z tego, że jest jedną z najstarszych linii w Bangkoku.

Miesięcznie wpływa ok 20 skarg dotyczących tej linii. Kierowcy zwani rajdowcami z Lat Phrao, dostają ostrzeżenia od przełożonych, że jeśli będą dalej szybko jeździć i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, to ich prawo do wykonywania tego zawodu zostanie odebrane.

Linia ta cieszy się popularnością, głównie za sprawą wcześniej wspominanej renomy szczególnie wielu intrygujących wyścigów, kolizji itp. Walki kierowców też się zdarzały.

I kiedy było wiadomo, że szybcy i wściekli 9, będzie kręcone w Tajlandii, pojawiły się pewne memiczne spekulacje, że będzie to o autobusie linii numer 8.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://infographic.in.th
Zdjęcie pochodzi z https://thaihitz.com/

Czy można wjeżdżać na przejazd kolejowy, kiedy opadają rogatki? Dla autobusu linii numer 8, to nie jest problem. Poniżej wideo, gdzie uchwycono moment, w którym autobus przejeźdza przez tory uszkodzając przejazd.

Autobus doczekał się również moda do GTA V, gdzie możemy nim pojeździć po ulicach miasta

Jedna z „reklam” pokazująca prześmiewczo środki bezpieczeństwa w autobusach była również inspirowana tą linią. Owe wideo jest na tyle popularne, że pojawiło się nawet w programach telewizyjnych.  

Inną ciekawostką jest to, że film szybcy 888, który opowaida o szalonych perypetiach kierowcy autobusu numer 888, jest również inspirowany linią rajdowców z Lat Phrao. Film narkęcony przez Poj Arnon. Zwiastun poniżej.

Sama linia numer 8 prowadzi od Lat Phrao do Mostu Zwycięstwa i jest jedną z najstarszych linii autobusowych w Bangkoku. Przyznam, że parę razy korzystałem i jakoś nie była to nadzwyczajna jazda z atrakcjami. Nie mniej jazda autobusami starego typu po Bangkoku ma swój urok.

Zdjęcie pochodzi od @jirasak Twitter

Skąd taki stan rzeczy? Wyjaśnienie jakie znalazłem jest dosyć proste. Zarówno kierowca jak i konduktor (ponieważ w autobusach są konduktorzy, którzy sprzedają bilety) zarabiają skromną podstawę oraz % od ilości sprzedanych biletów.

A czy Ty wybrał(a)byś się na podróż autobusem linii numer 8?

Źródła:

https://www.bangkokpost.com/life/social-and-lifestyle/365626/fast-and-furious-8-life-in-the-slow-lane

Madness and Mayhem – Bangkok’s Fast & Furious Number 8 Bus

Jak jeżdzą w Tajlandii? Zobacz w 360 stopniach