Zanim zaczniesz lekturę zapoznaj się z tym.

Na pewno wiele osób zastanawiało się nad jeszcze prostszym sposobem wydobycia BTC niż ten, który opisałem ostatnio. Ja zdecydowałem, że będę kopał w chmurze, z paru prostych względów, bardzo szybko mogę reinwestować „urobek”, w moc obliczeniową, brak kosztu prądu, brak minimum do wypłaty – jak, to niestety ma miejsce w kopalniach i cena jest dużo mniejsza.

Kopanie w chmurze właściwie przypomina (a nawet jest) taką wypożyczalnie maszyn. Płacimy cenę X za określoną ilość mocy, która dla nas pracuje na maszynach, które hostuje firma. Właśnie jak wspomniałem odchodzi nam koszt prądu. Firma bierze sobie z zysku naszych koparek jakieś minimalne opłaty, ale to są na prawdę bardzo małe opłaty.

Nasze zyski są bardzo płynne, zarówno BTC jak i moc można szybko upłynnić w razie potrzeby np sprzedać moc za BTC i przelać na swój portfel lub wygenerować voucher z ilością mocy jaką chcemy mu nadać i odsprzedać.

Jeszcze jeden ciekawy szczegół związany z miningiem w chmurze, firma daje nam możliwość tradowania, czyli możemy ustawić aby system kupował lub sprzedawał moc, kiedy osiągnie określoną cenę.

Oczywiście, żeby zacząć potrzebne nam są Bitcoiny. Można je zakupić na giełdzie np. bitcurex czy wpisując bitcoin na aukcjach internetowych. Można również co godzinę zdobywać losową ilość Bitcoin na freebitco.in lub Litecoin na ltc4you.

Rejestracja jest bardzo prosta.

1. Przechodzimy na stronę cex.io

2. W prawym górnym rogu wybieramy „sing up”

3. Wypełniamy danymi po prawej stronie

4. Logujemy się na naszą pocztę, którą wcześniej podaliśmy na stronie

5. Klikamy w link potwierdzający

6. Logujemy się na stronę i przechodzimy do zakładki balance i pierwszy adres, to adres na który możemy przelewać swoje środki btc. Poniżej mamy również inne konta na, które możemy przesyłać swoje kryptowaluty. Pod adresem BTC możemy wkleić ID vouchera. Cex może również robić za nasz portfel kryptowaluty

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.18.29

7. Kiedy środki już zostaną zdeponowane możemy przejść do zakładki trade na dole mamy opcje kupna i sprzedaży mocy i możemy podać od jakich cen mocy ma sprzedawać/kupować system moc (I screen),  jeśli chcemy kupić/sprzedać moc natychmiastowo, po aktualnej cenie wybieramy opcje „Instant Buy / Sell” (II screen). Podajemy, ile chcemy sprzedać waluty, którą mamy i potwierdzamy (III screen). Po chwili powinno się pojawić powiadomienie o zakupie (IV screen)

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.36.15

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.36.15

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.13

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.26

8. To samo możemy zrobić z Litecoin oraz Namecoin wybierając u góry opcje jaką potrzebujemy. Do wyboru

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.46

  •  moc za Bitcoin (GHS/BTC)
  • Litecoin za Bitcoin (LTC/BTC)
  • Namecoin za Bitcoin (NMC/BTC)
  • moc za Namecoin (GHS/NMC)

Mamy jeszcze preorder koparki (BF1), ale nie jestem pewien tej opcji, czy w ogole działa i jak działa.

Koparka wydobywa BTC, NMC, IXC, DVC i prawdopodobnie zacznie LTC. Wydobycie IXC i DVC nie ma wpływu na wydobycie BTC.

Jeszcze chciałbym wspomnieć, że nie gwarantuje iż w parę dni staniesz się milionerem lub na tym nie stracisz, każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko 🙂

Taka mała ciekawostka na koniec: