Zanim zaczniesz lekturę zapoznaj się z tym.

Na pewno wiele osób zastanawiało się nad jeszcze prostszym sposobem wydobycia BTC niż ten, który opisałem ostatnio. Ja zdecydowałem, że będę kopał w chmurze, z paru prostych względów, bardzo szybko mogę reinwestować “urobek”, w moc obliczeniową, brak kosztu prądu, brak minimum do wypłaty – jak, to niestety ma miejsce w kopalniach i cena jest dużo mniejsza.

Kopanie w chmurze właściwie przypomina (a nawet jest) taką wypożyczalnie maszyn. Płacimy cenę X za określoną ilość mocy, która dla nas pracuje na maszynach, które hostuje firma. Właśnie jak wspomniałem odchodzi nam koszt prądu. Firma bierze sobie z zysku naszych koparek jakieś minimalne opłaty, ale to są na prawdę bardzo małe opłaty.

Nasze zyski są bardzo płynne, zarówno BTC jak i moc można szybko upłynnić w razie potrzeby np sprzedać moc za BTC i przelać na swój portfel lub wygenerować voucher z ilością mocy jaką chcemy mu nadać i odsprzedać.

Jeszcze jeden ciekawy szczegół związany z miningiem w chmurze, firma daje nam możliwość tradowania, czyli możemy ustawić aby system kupował lub sprzedawał moc, kiedy osiągnie określoną cenę.

Oczywiście, żeby zacząć potrzebne nam są Bitcoiny. Można je zakupić na giełdzie np. bitcurex czy wpisując bitcoin na aukcjach internetowych. Można również co godzinę zdobywać losową ilość Bitcoin na freebitco.in lub Litecoin na ltc4you.

Rejestracja jest bardzo prosta.

1. Przechodzimy na stronę cex.io

2. W prawym górnym rogu wybieramy “sing up”

3. Wypełniamy danymi po prawej stronie

4. Logujemy się na naszą pocztę, którą wcześniej podaliśmy na stronie

5. Klikamy w link potwierdzający

6. Logujemy się na stronę i przechodzimy do zakładki balance i pierwszy adres, to adres na który możemy przelewać swoje środki btc. Poniżej mamy również inne konta na, które możemy przesyłać swoje kryptowaluty. Pod adresem BTC możemy wkleić ID vouchera. Cex może również robić za nasz portfel kryptowaluty

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.18.29

7. Kiedy środki już zostaną zdeponowane możemy przejść do zakładki trade na dole mamy opcje kupna i sprzedaży mocy i możemy podać od jakich cen mocy ma sprzedawać/kupować system moc (I screen),  jeśli chcemy kupić/sprzedać moc natychmiastowo, po aktualnej cenie wybieramy opcje “Instant Buy / Sell” (II screen). Podajemy, ile chcemy sprzedać waluty, którą mamy i potwierdzamy (III screen). Po chwili powinno się pojawić powiadomienie o zakupie (IV screen)

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.36.15

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.36.15

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.13

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.26

8. To samo możemy zrobić z Litecoin oraz Namecoin wybierając u góry opcje jaką potrzebujemy. Do wyboru

Zrzut ekranu 2013-12-28 o 17.23.46

 •  moc za Bitcoin (GHS/BTC)
 • Litecoin za Bitcoin (LTC/BTC)
 • Namecoin za Bitcoin (NMC/BTC)
 • moc za Namecoin (GHS/NMC)

Mamy jeszcze preorder koparki (BF1), ale nie jestem pewien tej opcji, czy w ogole działa i jak działa.

Koparka wydobywa BTC, NMC, IXC, DVC i prawdopodobnie zacznie LTC. Wydobycie IXC i DVC nie ma wpływu na wydobycie BTC.

Jeszcze chciałbym wspomnieć, że nie gwarantuje iż w parę dni staniesz się milionerem lub na tym nie stracisz, każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko 🙂

Taka mała ciekawostka na koniec:

 

Comments (15)

 1. nav

  Odpowiedz

  Bardzo pomocny tutorial. Teraz tylko ciężko mi się zdecydować czy wybrać mining kupując koparkę, czy kupując udziały w chmurze. Z tego co patrzyłem, za załóżmy 10 tys. zł można kupić koparkę o mocy 240 Ghs/s. Za tą samą kwotę na cex.io zakupimy około 90 Ghs mocy. To znaczna różnica. Którą opcję uważasz za lepszą?

  • admin

   Odpowiedz

   Na pewno warto wziąć pod uwagę jeszcze koszt prądu, ale chyba jednak zdecydowałbym się na jedno i drugie 🙂 Trochę to brzmi dziwnie, ale kopalnia https://www.ghash.io, to główny partner cex.io. Czyli otworzyłbym sobie konto na cex.io (jednocześnie mamy dostęp do ghash.io). Następnie zainwestował w koparkę podłączył się pod pool na ghash i tutaj można np urobek reinwestować w zakup mocy na cex lub sprzedawać na giełdzie. Polecam otworzyć sobie konto na cex.io i zobaczyć jak wygląda to od środka.
   W skrócie: inwestycja w koparkę fizyczną z możliwością rozbudowy o kopanie w chmurze.
   Pozdrawiam 🙂

 2. pozdrawiam

  Odpowiedz

  Chciałbym się zapytać czy można kopać inne waluty w ten sposób?
  np. jeżeli bym chciał kopać dogecoiny, albo inne nowo powstające waluty to tylko u siebie na komputerze czy też można za pomocą jakieś stronki?

  • admin

   Odpowiedz

   No jasne, że można 🙂
   Dziś właśnie przyglądałem się jak można sobie zorganizować kopanie w chmurze innych walut. Trudne to nie jest, ale troche wymaga wiedzy technicznej, niedługo wrzucę tutorial 🙂
   A u siebie na komputerze, to polecam na maca asteroid, można kopać nim wiele walut min. dogecoiny właśnie. Na Windowsa coś bardziej skomplikowanego cgminer.

   • pozdrawiam

    Odpowiedz

    Trochę poczytałem o tym, ogólnie asteroid czy cgminer służą do kopania na komputerze, próbowałem swoich sił ale na kopać na laptopie, to szkoda czasu jak i sprzętu.
    Dlatego myślałem czy by nie znaleźć czegoś takiego właśnie jak kopanie w chmurze i okazało się że można wynajmować koparki, cena 1MH/s /dzień to ok 50 zł(0.02BTC).
    A próbujesz swoich sił na giełdzie?
    Możesz jakiś poradnik jak odczytywać wykresy, co sprzedawać, co kupować 🙂 ?

    • admin

     Odpowiedz

     Tutaj jest opisany sposob jak kopac w chmurze 🙂
     Co do kopania na laptopie, to oczywiście bez dobrej grafiki, to raczej nie ma sensu 🙂 Albo bez zewnetrznych urzadzen ASCI.
     Co do giełdy, to aktualnie czekam na informacje o robotach, cena to ok 650 usd za licencje i zysk na papierze z gwarancja na papierze to 20-80% w skali roku, ale jak wspomniałem czekam na info. Co do odczytywania wykresów, to na yt na pewno jest wiele filmików nt. gieldy, fal eliota, gemetrii, ciagow fibonacciego etc. Ja sam się nie bawie w gielde, to trzeba miec nerwy do tego i reke na pulsie 🙂

 3. polluka

  Odpowiedz

  Powiem tylko tyle….

  Nie inwestujcie w CEX.IO

  Trudność wzrośnie a cena GHS/BTC spada. Dodajcie do tego opłaty w postaci 0.000… coś tam BTC. Nigdy wam się nie zwróci wiem bo byłem tam….

  Szkoda kasy i czasu. By zarobić jakiekolwiek pieniądze trzeba handlować na giełdzie, która moim zdaniem, i nie tylko moim, jest manipulowana….
  W 5 dni straciłem 10% włożonych środków, a troszkę się na tym znam i siedziałem kilka godzin dziennie…

  Szczerze odradzam.

  • pozdrawiam

   Odpowiedz

   co do CEX.IO to oczywiście masz racje dlatego szukałem czegoś innego,
   a co do giełdy to podam przykład, mam znajomego który kopał sobie koty na lapku, gdy waluta dopiero wychodziła i grając tylko na giełdzie na swoim koncie ma już kilkanaście BTC 😉

 4. polluka

  Odpowiedz

  Mały przykład cen…

  za około 450 zł kupujemy 0,17914013 BTC (4.84GHS) wydobywasz dziennie około 0.00001880 do 2100 BTC
  od tego prowizja w zależności od czasu kopania np.
  Reward: , Fee: są mniejsze i większe więc średnio coś koło tego

  teraz policzmy:BTC musisz zamienić na GHS, chyba, że masz dużo czasu i masz zamiar handlować 😉
  0.00002075-0.00000151=0.00001924*50(tyle śr. razy w ciągu doby wydobywasz)=(tyle na dobę)
  przy założeniu, że obecnie cena wynosi GHS/BTC=0.03368468
  (tendencja spadająca tydzień temu wynosiła około 0.03850000)

  tak więc: 0.00002075-0.00000151=0.00001924*50=0,00096200* 2512.00(średnia cena na Bitcurex) daje nam całe…
  2,416544 zł dziennego zarobku…
  Teraz jeśli chcemy odsprzedać nasze GHC i zamienić je na BTC to sprzedajemy po aktualnym kursie czyli tak jak w naszym przypadku cena spadła czyli:
  0.03850000-= o tyle cena spadła…

  Sprzedajemy nasze GHS co daje 4,84*0.03368468= tyl BTC mamy (mieliśmy prawie 0.18…) + nasz dzienny urobek…
  załóżmy teraz, że przez tydzień nasza koparka pracowała:
  Mamy:0,1630338512 BTC+ 7*0,00096200BTC=0,1697678512 tyle mamy po tygodniu. Wypłacamy BTC do BITCUREX.
  Opłata 0.001 BTC czyli mamy 0,1687678512*2512=424zł około.
  Czyli w skrócie:
  Włożyliśmy 450zł
  wyjęliśmy 424zł
  Odejmijcie swój stracony czas to straciliście prawie wszystko co zainwestowaliście.

  Odpowiem teraz na ewentualne pytanie…
  CENA RACZEJ NIE WZROŚNIE… GDY JA ZACZĄŁEM SIĘ W TO BAWIC WYNOSIŁA 0.0388 GHS/BTC MIESIĄC TEMU WYNOSIŁA MNIEJ WIĘCEJ OKOŁO 0.07 GHS/BTC OBECNIE WYNOSI 0.0336 GHS/BTC

  ODRADZAM.

  • admin

   Odpowiedz

   Oczywiście, każda inwestycja niesie ze sobą jakieś ryzyko nawet głupia lokata jest zagrożona inflacjami, ale mniej generalizując wydaje mi się, że to trzeba patrzeć na dłuższy okres czasu, oczywiście trudność wzrasta, ale cena przez to również powoli podnosi się do góry. Można zatem zakupić sobie bitcoiny lub inne kryptowaluty i je trzymać na później. Bitcoin można nazwać pewnym eksperymentem, nie mamy 100% pewności, że jutro wszystko rąbnie, ale w drugą stronę również. Dziś tyczy się to praktycznie wszystkiego 🙂 Myślę, że warto tutaj rozważać różne kwestie i wybrać taką która będzie akurat najlepsza, w gąszczu opinii, które często są podzielone.

   • polluka

    Odpowiedz

    Oczywiście również jestem za tym by samemu próbować różnych możliwości inwestowania. Przeczytałem wiele wątków, opinii, analiz i… sam wolałem zainwestowałem niewielkie pieniądze by się przekonać jak to jest 😉 Co do jednego nie mogę się zgodzić, a mianowicie nie sadzę by wartość GHS/BTC wzrosła, za czym przemawia rosnąca trudność wydobycia BTC co bezpośrednio przekłada się na moc przerobową koparek, a co z kolei na wydobycie. Jak pokazuje historia tej “giełdy”, stosunek ceny GHS do BTC spadał w sposób dotkliwy dla inwestorów właśnie w momencie wzrostu trudności wydobycia BTC.
    Jak wspomniałem wcześniej. Nie da się (moim zdaniem) zarobić na samym kopaniu. W celu zarobienia pieniędzy należy: wykorzystywać spekulacyjne wzrosty i spadki kursu GHS/BTC, uwzględnić możliwość wymiany innych wydobywanych walut, a także w miarę możliwości a może i w głównej mierze wykorzystać program poleconych linków dzięki czemu możemy otrzymać dodatkowo 3% wydobytych BTC “zwerbowanych” osób… Coś mi to przypomina 😀

    Niemniej jednak polecam spróbować, nie polecam jednak nastawiać się na zysk.

    Co do ceny samego BTC to nie próbuje nawet przewidywać czy cena wzrośnie czy też spadnie bo i chyba nie ma takiej osoby która by potrafiła to przewidzieć. W końcu obrót kryptowalutami to czysta spekulacja, której przyszłość nie jest znana 😉

    • admin

     Odpowiedz

     Co do ceny GHS/BTC raczej to też jest spowodowane postępem technologicznym, ponieważ urządzenia do wydobycia są już coraz tańsze i bardziej powszechne 🙂

     • polluka

      Dodajmy do tego spekulację ceną na giełdach takich jak Cex itp. i mamy 2+2=;) Przecież osoby zajmujące się zarządzaniem tego typu “przedsiębiorstwami” nie robią tego za darmo i nie mogą sobie pozwolić na straty.

      Prawdą jest jednak to, że: każdy chce się wzbogacić, nie każdemu jest to dane…

      A w największym skrócie to:
      W takich właśnie przedsięwzięciach, My czyli “zarbiający miliony” płacimy za wypożyczenie mocy przerobowej “Ich” koparek, a czy wypożyczalnie dają zarobić czy może zarabiają na nas?

      Pozdrawiam.

     • polluka

      Zapomniałem wspomnieć, że mimo iż wycofałem wszystkie swoje udziały z CEX.IO to… wciąż tam jestem i inwestuję to co mi koparki wykopały po “rezygnacji” czyli 0.000056 BTC + 0.0024 GHS i wciąż zarabiam
      😉

      Cóż nadzieja umiera ostatnia 🙂

 5. polluka

  Odpowiedz

  za około 450 zł kupujemy 0,17914013 BTC (4.84GHS) wydobywasz dziennie około 0.00001880 do 2100 BTC

  Tu korekta.

  Nie dziennie a co cykl czyli może być kilka razy na godzinę, a może być tylko 1 na dwie godziny… Czym dłużej kopiemy tym wyższe FEE

Dodaj komentarz