High Yield Investment Program – Inwestycje o wysokiej stopie zysku. HYIP jest znany od kilkudziesięciu lat, dostępny był głownie dla osób, które miały dojścia. Internet dal przeciętnemu Kowalskiemu dostęp do informacji, w tym również do różnego rodzaju możliwości finansowych. Programy te zarabiają na rożne sposoby np. na giełdach, zakładach bukmacherskich etc. Ile można zarobić na takich inwestycjach? Przetestowane przeze mnie programy są w stanie generować nawet 190% zysku w ciągu 30 dni. Od czego zależy zarobek? Zazwyczaj zależny od programu, ale również może zależeć od wysokości inwestycji – im wyższa inwestycja tym wyższy zarobek. Osobiście znam ludzi, którym takie systemy generują ponad 1000 dolarów dziennie.

Najważniejsze jednak w tego typu inwestycjach to nasze podejście. Jeśli jesteś zbyt chciwy, to prawdopodobnie szybko wypadniesz z gry – w sieci jest tyle pseudo hyipów, które  jedynie wyłudzają pieniądze obiecując kokosy. Kolejna sprawa to due diligence, jeśli nie masz doświadczenia, w tego typu inwestycjach to najlepiej trzymaj się kogoś kto już jest obeznany w temacie i jest w stanie oszacować rentowność inwestycji. Kapitał – dużo pieniędzy nie będzie Ci potrzebne na start, ale ważne żebyś miał sumę 50$-100$ na początek. Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na inwestycje! Kolejna sprawa to dywersyfikacja portfela finansowego. Nie można inwestować wszystkich pieniędzy w jeden program. Pamiętaj, że nie ma nigdy 100% pewności, co do inwestycji. Programy inwestycyjne (najczęściej te ogólnodostępne) działają ok. jednego roku, maksymalnie 2-3 lata.

Ważna lektura, która przybliża temat: „HYIP – najszybsza droga do bogactwa czy wirtualna ruletka” Piotra Obmińskiego.

Temat HYIP proszę traktować z niezwykłą ostrożnością, ponieważ jak wspomniałem w sieci jest wiele programów, które wyłudzają pieniądze lub są piramidami finansowymi. Wkrótce poinformuje również o programach godnych polecenia.

Jeśli masz pytania to pytaj. Możesz się ze mną skontaktować poprzez formularz kontaktowy. po prawej stronie.