Projekt prosty, pozwalający połączyć narzędzie MetaTrader 5 i IoT – w tym wypadku ESP i wyświetlacza. Cały projekt krok po kroku został przeze mnie opublikowany na Udemy. Kurs jest darmowy, więc jest to uczciwa cena.

Bardzo prosty projekt w którym lepiej zrozumiesz jak działa cross platform i stworzenie aplikacji, która będzie wysyłać dane do zewnętrznego urządzenia. Na właśnie takich prostych projektach bardzo szybko można zrozumieć zasadę ich działania oraz je rozbudowywać według potrzeb i następne funkcję. Kod i zasada działania na ESP, pozwala zintegrować wyświetlacz z innymi aplikacjami.

Ponieważ IoT jest dosyć modnym tematem i można dziś je znaleźć dosłownie wszędzie – nawet w czajnikach sterowanych ze smartfona – budowa prostych aplikacji i ich rozumienie otwiera przed nami wiele możliwości. Zatem, dlaczego by nie połączyć aplikacji, która jest źródłem dochodów wielu ludzi na całym świecie z IoT? W tym kursie pokażę jak można to zrobić i jak to działa.

Pokażę jak prosto można połączyć gotowe elementy elektroniczne bez żadnego lutowania i jak rozwiązać podstawowe problemy z wyświetlaczem LCD na szynie I2C. Również jakie elementy będą nam potrzebne, skąd je zamówić i dokładny schemat łączenia poszczególnych elementów.

Wstęp do MetaTradera5, pozwoli lepiej zrozumieć język MQL5 oraz podstawowe metody wykorzystywane do późniejszej budowy bardziej złożonych expert advisorów. W tym kursie pokaże jak można zaprogramować i odczytać RSI i EMA oraz zbudować prosty wskaźnik na ich bazie. Pokażę jak stworzyć metodę do liczenia zysku aktualnie otwartych pozycji.

Następnie jak przesłać te dane do serwera na naszym ESP, które te dane wyświetli na ekranie LCD.

Zapisz się na darmowy kurs tutaj

Gotowy projekt wygląda mniej więcej tak:

Skrypt dla uczestników kursu

Wszelkie pliki, informacje wideo i kody w powyższych linkach lub na wideo są przeznaczone wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Nie należy ich interpretować jako porad inwestycyjnych i nie należy polegać na nich jako na pojedynczym czynniku przy podejmowaniu lub powstrzymywaniu się od podejmowania decyzji inwestycyjnych. Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za jakiekolwiek straty poniesione przez użytkowników w ich handlu. Handel opcjami binarnymi lub na forex może przynosić straty i zyski. Przedstawione tutaj strategie nie powinny być interpretowane jako porady inwestycyjne i nie należy polegać na żadnej strategii jako pojedynczym czynniku przy podejmowaniu lub powstrzymywaniu się od podejmowania decyzji inwestycyjnych.