Wiele kwestii złożyło się na to, że blog przestał istnieć przez ok. rok. Nie będę tutaj może się rozpisywał co i jak jak i co. Po drodze było parę ciekawych projektów, sytuacji, przemyśleń, możliwości nauki czy rozwoju.

Wiele sytuacji pozwoliło zmienić parę poglądów czy obrać lepszy lub gorszy tor czy punkt widzenia na obecny stan rzeczy. Ciągle jednak warto rozwijać się czy brać udział w kursach czy szukać i kopać w necie jak można coś wykonać, to pozwala się rozwijać, zwalczyć nudę, zmusić do myślenia (i zabić ^^). Wiele projektów czy chęci ich zrealizowania umarło z braku środków czy ochoty już gdzieś w fazie początkowej czy też później, ale to nie jest do końca ważne, ponieważ pozwoliło to znaleźć nowy punkt widzenia czy dojść do takiego punktu widzenia.

Blog częściowo nie działał przez to, że przegapiłem opłacenie domeny, a wszystko przez problemy z przeniesieniem domeny, a później jeszcze coś i czas upłynął. Później domena znalazła się na giełdzie domen i w końcu udało mi się ją odkupić dużo taniej.

W międzyczasie powstało parę projektów. Oto kilka z nich:

thumbtotal41. Sklep internetowy total4.pl – Kosztowało mnie to wiele pracy, czasu i determinacji. Udało mi się rodzinnie otworzyć i uruchomić mały sklep z odzieżą sportową. W temacie odzieży i sytuacji na rynku również myślę, że pozwolę sobie od czasu do czasu napisać post. Sklep jest w fazie rozwojowej, ale jest w pełni funkcjonalny i działający. Jeśli potrzebny będzie jakiś rabat, to można do mnie śmiało pisać, możemy zorganizować promocję – jeśli tylko masz jakiś pomysł 🙂

logon52. Logo dla Anny Rachwalskiej – Ania jest dobra w tym co robi i zna się na tym bardzo dobrze. Jej pracę oraz projekty możecie podpatrzeć na jej fan page’u na Facebooku. Polecam zajrzeć chociażby z ciekawości 🙂

 

3. Budowa CNC pod Raspberry Pi – Temat trochę zagmatwany, ale myślę, że w końcu uda mi się rozwiązać ostatnie problemy z tym projektem i uda mi się go uruchomić. Nawet ostatnio już myślałem, że udało mi się rozwiązać wszystkie problemy, ale… największy problem to odpowiednie zasilanie. Gdzieś w niedalekiej przyszłości postaram się pokazać projekt jak on wygląda i jak za niego się zabrać.

 

4. Inne projekty na Raspberry Pi – dużą część niestety straciłem, ponieważ miałem programy na karcie, kartę szlag trafił, a nie zrobiłem back up’u – nauczka na przyszłość, zawsze robić back up.

5. Współpraca z Piłkarsko24.pl – na piłce znam się tyle, że paru gości biega za piłką przez 90 minut (wychodzę na ignoranta :D). Przy stronie potrzebna pomoc techniczna, stąd moja pomoc w ich projekcie.

6. Inne projekty/strony www – Nie chcę za bardzo się tutaj rozwadniać, jest jeszcze parę projektów, chociażby muzycznych, ale o tym kiedy indziej.

Co teraz z blogiem? Chcę więcej prostować o moich projektach, dodać trochę tutoriali, powoli zacząć robić małe kursy, którę pozwolą mi samemu również podnieść swoje umiejętności. Główna tematyka bardziej będzie powiązana z programowaniem, ale myślę, że wątki poboczne również się znajdą, bo diabeł tkwi w szczegółach ;). Zapraszam wkrótce po więcej stuffu.