To nie tylko hobby, ale również wartościowa inwestycja na przyszłość. Dziś nie jeden człowiek zastanawia się jak bezpiecznie lokować pieniądze. Możliwości jest wiele. Kolekcjonowanie unikatowych przedmiotów daje możliwości zarabiania i jednocześnie wielu ludzi traktuje to jak rozrywkę. Słyszałem o różnych inwestycjach np. w wino, czy whiskey, które po parunastu latach można sprzedać z zyskiem. Numizmatyka również ma swoja przyszłość jeśli chodzi o pewny zysk. Dlaczego? Sztuka zawsze była ceniona, a jej wartość wzrasta z biegiem czasu.

Pieniądze kolekcjonerskie nie tylko maja swoją wartość kruszcową, ale również (sprawa oczywista) kolekcjonerską. Z autopsji wiem, że na 2 zł z 1999 r. zarobiłem 180 zł. Zysk: 8900%. Zatem jaka lokata w przeciągu 10 lat daje zysk 8900%? Monety można nabywać w okręgowym oddziale Narodowego Banku Polskiego, przez sklep NBP oraz na aukcjach internetowych.


 

Moje kolekcje monet są dość spore. Głownie to dwuzłotówki. Nie chce się dzielić tutaj konkretnymi danymi, jednak jeśli chcesz  się wymienić poglądami (lub monetami) napisz do mnie. Najgorszym wrogiem pieniądza jest inflacja, czyli spadek jego siły nabywczej. W przypadku numizmatyki, nie można rozpatrywać tego w taki sposób. Zysk jest uzależniony od nakładu, stanu i dostępności danej monety na rynku. A Ty? Jakie masz hobby? 🙂